Leczenie uzależnienia alkoholowego

implantancja esperalu

Wszywka esperal – Wilanów, Mokotów, Ursynów

W jaki sposób skutecznie walczyć z nałogiem alkoholowym? To uzależnienie dotyka wielu Polaków. Czasem pojawia się zupełnie niepostrzeżenie, a gdy zaczyna mieć destrukcyjny wpływ na wszystkie aspekty życia – trudno jest sobie z nim poradzić samodzielnie. Aby powrócić w pełni do trzeźwości, potrzebna jest kompleksowa terapia. Jej elementem może być esperal – wszywka zawierająca disulfiram wywołuje reakcję alergiczną na alkohol, co zniechęca Pacjenta do jego spożywania i wspomaga walkę z nałogiem.

W jaki sposób działa wszywka?

Wszywka, której składnikiem aktywnym jest tak zwany esperal, jest wszywana pod skórę Pacjenta w znieczuleniu miejscowym. Zabieg jest bezbolesny, a czas jego wykonania to mniej więcej pół godziny. Procedura musi być wykonana przez doświadczonego lekarza – chirurga. Sama wszywka jest umieszczana pod skórą na pośladku bądź w okolicy łopatki, a zastosowanie rozpuszczalnych szwów sprawia, że nie ma konieczności ich wyciągania.

Lekarz udziela Pacjentowi wszystkich informacji na temat samego zabiegu oraz zapewnia opiekę również po zabiegu – w razie, gdyby doszło do jakichkolwiek powikłań. Efekt działania disulfiramu utrzymuje się przez okres ok. 8 miesięcy.

A jak działa esperal? Disulfiram:

Oznacza to, że wszycie esperal ma dwa cele. Pierwszym jest wzbudzenie strachu przed spożyciem alkoholu, drugim – wywołanie negatywnych konotacji z przyjmowaniem trunków.

Właśnie dlatego wszywka może być skutecznym wsparciem leczenia alkoholizmu – elementem terapii, który zmniejsza ryzyko powrotu uzależnionego do spożywania substancji wysokoprocentowych.

Zabieg na terenie Warszawy wykonuje nasz chirurg – również z dojazdem do Pacjenta.