Leczenie uzależnienia alkoholowego

implantancja esperalu

Esperal – wszywka: Piastów

Wszywka esperalowa jest jedną z metod walki z alkoholizmem. Może się stać częścią terapii u uzależnionych, którzy mają problem z pozostaniem w trzeźwości i chcą zwiększyć swoje szanse na pokonanie nałogu. Esperal – a właściwie – disulfiram – jest inhibitorem dehydrogenazy aldehydowej. Oznacza to, że zapobiega rozpadowi alkoholu w organizmie i prowadzi do zwiększenia natężenia aldehydu octowego. Rezultatem tego jest zatrucie, którego objawy są bardzo nieprzyjemne dla osoby uzależnionej i mogą stanowić zagrożenie dla jego życia. Najważniejszymi są:

Dolegliwości te są na tyle dokuczliwe, że mogą skutecznie zniechęcić alkoholika do ponownego sięgnięcia po kieliszek. Wywołują zatem pożądaną reakcję psychologiczną – a więc odrazę wobec trunków oraz strach przed ich spożywaniem.

Wszywka – jak wygląda procedura jej implementacji?

Implementacja esperalu jest stosunkowo prostym zabiegiem medycznym, który wykonuje się w warunkach ambulatoryjnych. Nasz chirurg może go przeprowadzić również w domu Pacjenta – tak, aby osoba uzależniona czuła się bardziej komfortowo i miała pewność, że leczenie przebiegnie z zachowaniem pełnej dyskrecji.

Zabieg:

Efekty działania wszywki utrzymują się mniej więcej przez 8 miesięcy, co jest optymalnym okresem czasu na przeprowadzenie kompleksowej terapii uzależnienia.

Pacjenci zainteresowani skorzystaniem z zabiegu na terenie Warszawy i okolic mogą kontaktować się drogą telefoniczną.